مسجد حضرت قائم (عج) ارومیه

این وبلاگ صرفا جهت اطلاع رسانی برنامه های مسجد حضرت قائم(عج) و هم چنین جهت گزارش فعالیت های انجام گرفته در این مکان مقدس ایجاد شده است.

مسجد حضرت قائم (عج) ارومیه

این وبلاگ صرفا جهت اطلاع رسانی برنامه های مسجد حضرت قائم(عج) و هم چنین جهت گزارش فعالیت های انجام گرفته در این مکان مقدس ایجاد شده است.

مسجد حضرت قائم (عج) ارومیه
آدرس مسجد: ارومیه- بلوار والفجر یک- انتهای خیابان فرهنگ- مسجد حضرت قائم (عج)
تلفن: 04433384121 و 04433367200
شماره پیامکی مسجد: 30007430091013
پل ارتباطی اینترنتی: masjedeghaem72@gmail.com
پیام های کوتاه

۱۶ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

این مقاله که در قالب گزارشی با عنوان بررسی کارکردهای چندگانه مدرن مساجد تهران امروز (مطالعه موردی مسجد جامع شهرک غرب)، توسط آقای ستار پروین و آقای دکتر کلانتری (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) به نگارش درآمده است از سوی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران حمایت و منتشر شده است.
در این مقاله که بر اساس مطالعه موردی یکی از مساجد تهران صورت گرفته است، کارکردهای مختلف مسجد بررسی شده و مبانی نظری قابل استفاده ای برای متولیان مسجد ارائه گردیده است. البته طبیعی است که این اثر نیز خالی از اشکال نبوده، لکن هدف از انتشار آن در وبلاگ مسجد حضرت قائم (عج)، استفاده از جنبه های مثبت آن می باشد که قابل توجه است.
در ادامه می توانید ضمن آشنایی با فهرست مطالب این گزارش آن را دانلود نمایید.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۴ ، ۰۹:۰۰
بچه های مسجد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۴ ، ۱۱:۳۲
بچه های مسجد

 

نام نیکو گر بماند زآدمی               به کزو ماند سرای زرنگار

 

بدینوسیله از خدمات و تلاشهای آقای طاهر بخشایی که در مدت مسئولیت خویش به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت بسیج مرصاد مبذول داشته اند، در کمال احترام و امتنان سپاس گزاری نموده و انتخاب شایسته جناب حاج غلامعلی قره باغی به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت بسیج مرصاد را تبریک عرض می نماییم.

رجای واثق دارد حضور ایشان در این مسئولیت خطیر به عنوان خادمی صدیق و ولایتمدار با کوله بار گرانی از تجربه، نویدبخش نشاط و تحرک بیش از پیش آن پایگاه محترم خواهد گردید.

دوام توفیقات و مزید عزت و سلامت تمام خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از جهاندار جان آفرین مسالت داریم.

 

روحانیون، هیئت امناء و نمازگزاران مسجد حضرت قائم(عج)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ فروردين ۹۴ ، ۲۱:۳۳
بچه های مسجد

این مقاله که توسط آقای دکتر عادل آذر (استاد دانشگاه تربیت مدرس) و همکاران وی نگاشته شده است، در دو فصلنامه علمی پژوهشی مدیریت اسلامی به چاپ رسیده است.

در چکیده این مقاله آمده است:

آنچه در این پژوهش مورد توجه قرار گرفته، مسئله مهم مکانیابی مساجد در شهرسازی و مدیریت شهری است؛ بدین منظور، پژوهش با دو سؤال اصلی پیگیری شده است 1: معیارهای مؤثر بر مکانیابی مساجد کدام است؟ 2: وزن هر یک از معیارهای مؤثر بر مکانیابی مساجد چقدر است؟ برای پاسخ به این سؤالات، ابتدا معیارهای مؤثر بر مکانیابی در پژوهشهای پیشین و آثار دینی مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه برای وزندهی معیارها از فرایند تحلیل سلسله مراتب  (AHP)استفاده شد. نتایج حاکی است که 20 معیار اصلی، ذیل چهار گروه معیارهای جمعیتی، مذهبی، شهرسازی و اجتماعی قابل طرح است. در زمینه گروه معیارها به ترتیب معیارهای مذهبی و شهرسازی از درجه اهمیت بیشتری برخوردار شد. شعاع دسترسی، تراکم جمعیت و دسترسی آسان به عنوان مهمترین معیارها در مکانیابی مساجد اولویت بندی شد.

در ادامه می توانید این مقاله را دانلود نمایید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ فروردين ۹۴ ، ۲۱:۵۷
بچه های مسجد

امام خامنه ای (مدظلّه العالی):

اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ فروردين ۹۴ ، ۱۸:۲۷
بچه های مسجد

امام خامنه ای (حفظه الله):

بسیج سیاسى است، اما سیاست‌زده نیست، سیاسى‌کار نیست، جناحى نیست؛ بسیج مجاهد است، اما بى‌انضباط نیست، افراطى نیست؛ بسیج عمیقاً متدین و متعبد است، اما متحجر نیست، خرافى نیست؛ بسیج بابصیرت است، اما از خود راضى نیست؛ بسیج اهل جذب است - گفته‌ایم جذب حداکثرى - اما اهل تسامح در اصول نیست؛ بسیج غیور است، پاسدار خطوط فاصل است؛ بسیج طرفدار علم است، اما علم‌زده نیست؛ بسیج متخلق به اخلاق اسلامى است، اما ریاکار نیست؛ بسیج در کار آبادکردن دنیاست، اما خود اهل دنیا نیست. این شد یک فرهنگ. فرهنگ بسیجى یعنى آن مجموعه‌ى معرفت‌ها و روش‌ها و منش‌هایى که می‌تواند مجموعه‌هاى عظیمى را در ملت به وجود بیاورد که تضمین‌کننده‌ى حرکت مستقیم و پایدار اسلامى آن ملت باشند. این یک تفکر است؛ در ذهن هم نیست، در خارج و در عینیت وجود دارد.

 

به اطلاع بسیجیان عزیز می رساند مراسم تودیع جناب آقای حاج طاهر بخشایی، فرمانده سابق پایگاه مقاومت مرصاد و معارفه برادر بسیجی جناب آقای محمدپور قره باغ به عنوان فرمانده جدید این پایگاه، امروز یکشنبه 23 فروردین 1394 رأس ساعت 22 در محل مسجد حضرت قائم (عج) برگزار می گردد. از بسیجیان گرامی درخواست می شود در این مراسم حضور یابند.

هیئت امنای مسجد حضرت قائم (عج) از حدود 20 سال فرماندهی پایگاه مقاومت مرصاد توسط آقای بخشایی نهایت قدردانی به عمل آورده و برای فرمانده جدید این پایگاه که یکی از یادگاران دفاع مقدس و از پیشکسوتان عرصه بسیج می باشد، آرزوی سلامتی و توفیق می نماید.

امید است با تغییر سبک مدیریتی و رویه گذشته، و حرکت در مسیر اندیشه های امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (دامت برکاته)، پایگاه مقاومت مرصاد از ظرفیت حداکثری خود بهره برده و به اهداف خود نائل گردد إن شاءالله.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ فروردين ۹۴ ، ۰۹:۰۰
بچه های مسجد


اولین جلسه بیان معارف و قصص قرآنی در سال 1394 ویژه نوجوانان و جوانان عزیز مسجد با حضور استاد صادقی برگزار گردید.

همانطور که مستحضرید بیش از 50 درصد قرآن کریم شامل داستان های قرآنی است و اگر این داستان ها به درستی به مخاطب تفهیم شوند، مایه بینش و بصیرت الهی و یاریگر انسان در موقعیت های مختلف زمانی و مکانی خواهند بود.

جلسه بیان معارف و قصص قرآنی، جمعه ها بعد از نماز مغرب و عشا در محل مسجد حضرت قائم (عج) برگزار می گردد.

 

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ فروردين ۹۴ ، ۲۳:۳۷
بچه های مسجد

مراسم جشنی به مناسب سالروز میلاد پر برکت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و امام خمینی (ره) پنجشنبه مورخه 20/01/94 در محل مسجد حضرت قائم (عج) برگزار گردید. محتوای مراسم به شرح ذیل بود:

  • قرائت قرآن توسط استاد رضا صادقی
  • سخنرانی جناب حجه الاسلام والمسلمین حسین حسین زاده (امام جماعت موقت مسجد)
  • مولودی خوانی مداح اهل بیت (علیهم السلام) حاج سعید عنانی
  • تجلیل از حاجیه خانم صفابخش (رابط خواهران هیئت امنای مسجد و فرمانده پایگاه مقاومت حضرت قائم (عج) خواهران)
  • قرعه کشی و اهدای جوایز مسابقه خطبه حضرت زهرا (سلام الله علیها) برای شرکت کنندگان (غیر از سایت)
  • پخش کلیپ زندگی حضرت امام خمینی (ره)
  • پذیرایی

این مراسم با اجرای زیبای مجری نمونه رسانه ملی، جناب آقای مجتبی حاجی وندایی همراه بود.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ فروردين ۹۴ ، ۱۹:۲۷
بچه های مسجد

با سلام و سپاس مجدد از همه عزیزانی که در این مسابقه شرکت نمودند و تبریک به بزرگوارانی که برنده شدند.

لازم به ذکر است با توجه به تعداد قابل توجهی از کسانی که به همه سؤالات پاسخ صحیح داده بودند، در بین ایشان قرعه کشی صورت پذیرفت.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ فروردين ۹۴ ، ۱۱:۳۹
بچه های مسجد

اعضای هیئت امنای مسجد حضرت قائم (عج) با حضور در منزل جناب حجت الاسلام والمسلمین باهنر از خدمات خالصانه ایشان طی سالیان گذشته قدردانی به عمل آوردند.

نمازهای جماعت صبح در چندین سال گذشته که در مسجد حضرت قائم (عج) برگزار می گردید به امامت حاج آقا باهنر اقامه می شد و إن شاءالله پرشورتر از گذشته ادامه خواهد داشت. حاج آقا باهنر، روحانی و رئیس هیئت امنای مسجد حضرت مریم (سلام الله علیها) که در نزدیکی مسجد حضرت قائم (عج) قرار دارد، می باشند.

از حضرت منان (جل جلاله) سلامتی و توفیقات برتر برای حاج آقا باهنر مسئلت می نماییم.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ فروردين ۹۴ ، ۰۹:۰۰
بچه های مسجد